Jestem architektem. Ukończyłam Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej.

Uzyskałam uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Projektowaniem obejmuję różne skale i typy obiektów - od wnętrz domów prywatnych, kościołów, muzeów, galerii po stoły, uchwyty, elementy wykończeniowe.

Często przyglądam się powstającym według moich projektów realizacjom  - nawet jeżeli wiąże się to z wspinaczką po rusztowaniu.

Fotografuję. Wykonałam serię wielkoformatowych zdjęć na których znajdują się między innymi przedmioty wykonane przez dawnych rzemieślników, przedstawicieli ginących zawodów. Zdjęcia prezentowałam na wystawie "Piąte koło u wozu" w Zamku Cieszyn.

Stworzyłam warsztaty architektoniczne dla dzieci.

Współpracowałam między innymi z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Festiwalem Kultury Żydowskiej, Małopolskim Ogrodem Sztuki.

 

Prowadziłam warsztaty między innymi w  National Museum of Decorative Arts and Design w Trondheim, Norwegia (towarzyszące wystawie Logika lokalności. Norweski i Polski

Współczesny Design), Muzeum Narodowe Królikarnia w Warszawie (warsztaty towarzyszące wystawie Daniego Karavana MAKOM. Esencja Miejsca. prezentowanej w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

 

Niezależnie od tego czym się zajmuję zwracam uwagę na kontekst miejsca.

Uważam,iż najmniejszy element jest częścią jakiejś większej całości.

Zapraszam.

Anna Gieracka